WARSZTATY EKOLOGICZNE - " Czysta woda prawem człowieka"

8 stycznia 2019r. odbyły się warsztaty pt: „Czysta woda prawem człowieka”  dla uczniów  klas VII, VIIIa i VIIIb.

Zajęcia z uczniami poprowadził pan Kamil Czepiel, edukator z Ośrodka Działań Ekologicznych Żródła w Łodzi.

Obecnie wciąż ponad 800 mln ludzi na świecie nie ma dostępu do wody pitnej, choć woda jest niezbędna do przeżycia. Podczas zajęć uczniowie uświadamiają sobie, jaką rolę odgrywa woda w życiu pojedynczych ludzi oraz całych społeczności oraz jakie skutki niesie brak dostępu do czystej wody. Uczniowie porównują swoją sytuację z sytuacją rówieśnika z Afryki subsaharyjskiej a następnie w grupach analizują przyczyny i skutki dostępu do czystej wody w różnych częściach świata. Wspólnie będziemy szukać rozwiązań dla problemu dostępności wody na świecie. W czasie warsztatów będziemy rozmawiać o prawach człowieka w tym o prawie do wody, o wpływie zmian klimatu na stosunki wodne na świecie. Z najstarszymi uczniami będziemy poruszać również kwestię wpływu niedoboru wody na sytuację społeczno-polityczno-gospodarczą na świecie.