Coś z niczego... czyli choinka z materiałów wtórych

W grudniu SK LOP wraz z Biblioteką Szkolną zorganizowało konkurs pt. „Coś z niczego… czyli choinka z materiałów wtórnych”.

Celem konkursu była promocja idei ponownego wykorzystania surowców oraz zachowań proekologicznych. Zamysłem organizatorów była chęć pokazania, że można zrobić coś z niczego i w prosty sposób chronić środowisko. Konkurs miał również na celu rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i kreatywnego myślenia w aspekcie recyklingu. Konkurs polegał na wykonaniu dowolną techniką choinki z wykorzystaniem różnego rodzaju odpadów m.in. butelek plastikowych, kartonów, puszek, zużytych opakowań itp. Prace miały być wykonane wyłącznie lub głównie z odpadów nadających się do recyklingu, dopuszczone było użycie materiałów naturalnych, jak.: szyszki, słoma, ziarna. Rozmiar choinki był dowolny, forma również (stojąca, wisząca na ścianie itd…). Do organizatorów wpłynęło 16 choinek. Jedna uczestniczka dostarczyła swoje dwie prace. Wybór najlepszej choinki był bardzo trudny. Zgodnie uznano, że nagrody należą się wszystkim uczestnikom. Wobec powyższego nagrodzono:

Hannę Marciniak (kl. 0), Wiktorię Tomaszewską (kl. 0), Alicję Grelę (kl. 0), Alicję Choin (kl. I), Roksanę Rogowską (kl. I), Nikolę Wijas (kl. IIa), Kornelię Grelę (kl. IIa), Antoninę Marciniak (kl. IIb), Maję Buźniak (kl. III), Karola Antczaka (kl. V), Amelię Wesołowską (kl. VIb), Maję Mazerant (kl. VIb), Katarzynę Hebdę (kl. VIb), Klaudię Salamon (kl. VIb), Kacpra Salamona (kl. VIIIa). Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwali organizatorzy: pani Marta Sikorska i pan Rafał Marciniak.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności!

Prace na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie.

Jesteśmy dumni mając tak pomysłowych uczniów.