WARSZTATY ekologiczne - „Daleko od wody”

23 października 2018r. odbyły się warsztaty pt: „Daleko od wody”  dla uczniów  klas 0,I, IIa, IIb, III.

Zajęcia z uczniami poprowadził pan Kamil Czepiel, edukator z Ośrodka Działań Ekologicznych Żródła w Łodzi.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że czysta woda jest na wyciągniecie ręki w kranie w naszym domu. Nie wszędzie na świecie dostęp do wody jest tak prosty. Podczas zajęć nasi uczniowie przyjrzeli  się jak wygląda dzień z życia dzieci z Ghany – kraju położonego w środkowej Afryce. Zastanowili się do czego potrzebna jest nam woda w codziennym życiu, ile wody zużywamy, skąd bierze się woda w naszym kranie, a skąd biorą wodę mieszkańcy terenów gdzie nie ma wodociągów. Dzieci sprawdzoły ile ważą baniaki z wodą i czy ich noszenie kilka godzin dziennie jest łatwe. Podczas zajęć edukator korzystał  z teatrzyku kamishibai – dzieci obejrzały i wysłuchały bajki „Po drugiej stronie gór” Anny Onichimowskiej.