Konkusy LOP - DRZEWA

10 października obchodzono Święto Drzewa w związku z czym zostały ogłoszone dwa konkursy.

Jeden został skierowany do uczniów kl. 0-IV – był to konkurs plastyczny, którego celem było zwrócenie uwagi na rolę drzew w naszym otoczeniu, jak również na ich piękno o każdej porze roku. Technika pracy była dowolna. Założono, że prace konkursowe powinny przedstawiać wizerunek drzewa. Drzewo mogło być zaprezentowane w krajobrazie leśnym, polnym, parku, rosnące pojedynczo, w grupach lub alejach. Ponadto prace powinny zawierać elementy świadczące o pozytywnym znaczeniu drzew w życiu człowieka i innych istot żywych oraz o niebagatelnej roli w światowym ekosystemy.

Drugi konkurs skierowany był do uczniów z klas V-VIII. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy dotyczącej drzew. Zadaniem uczestników było pisemne udzielenie odpowiedzi na 20 pytań. Uczniowie musieli wykazać się m.in. znajomością wyglądu liści wybranych drzew, rodzajów drzew i udzielić poprawnej odpowiedzi na pytanie, do jakiego rodzaju drzew zaliczamy wybrane z nich, a także musieli podać dzień na który przypadają coroczne obchody Święta Drzewa, jak również podać nazwę działu botaniki, który zajmuje się drzewami (dendrologia), a ponadto określić znaczenie drzew w światowym ekosystemie.

Oba konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem.  Przeprowadziła je opiekun szkolnego kołoa LOP - p. Marta Sikorska.
W konkursie plastycznym wzięło udział 52 uczniów z klas 0-IV.

Wyniki konkursu plastycznego przedstawiają się następująco:

I miejsce – Iga Tetkowska, kl. III oraz Amelia Żebrowska, kl. III

II miejsce – Alicja Grela, kl. 0 oraz Kornelia Grela, kl. IIa

III miejsce – Barbara Wieczorek, kl. IIb oraz Hanna Marciniak, kl. 0

Autorami wyróżnionych prac byli:

Małgorzata Wieczorek (kl. 0), Lena Gandziarowska (kl. I), Alicja Robakowska (kl. I), Martyna Merk (kl. IIa), Filip Pitek (kl. IIb), Kristina Warakomska (kl. IIb), Karolina Kowalska (kl. III), Mariusz Misztela (kl. III).

W konkursie sprawdzającym wiedzę wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Izabela Wijas, kl. VIb, (uczennica uzyskała maksymalną liczbę punktów, tj. 20)

II miejsce – Julia Krasoń, kl. Via, Klaudia Salamon, kl. VIb oraz Lucy Hamczyk (kl. VIb) – uzyskując 19 punktów

III miejsce – Aleksandra Jeż, kl. VIa oraz Gabriela Kielanowska, kl. VIa, uzyskując 18 punktów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów!

Uczestnicy konkursu plastycznego wykazali się niezwykłą pomysłowością, a uczestnicy konkursu sprawdzającego wiedzę znajomością drzew. GRATULUJEMY!