XXIII Interdyscyplinarny Konkurs Ekologiczno-Regionalnalny

14 stycznia 2019r. uczniowie klas ósmych, zaineresowani ekologią, przystąpili do  XXIII Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno-Regionalnalnego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów oraz uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej województwa łódzkiego w roku szkolnym 2018/2019.

Celem konkursu było:

-       podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie ekologii i ochrony środowiska, ocenianie skutków zmian zachodzących w środowisku pod wpływem działalności człowieka oraz wskazywanie źródeł zanieczyszczeń środowiska   i sposobów ich zmniejszania lub eliminacji,

-       poznawanie terenów zagrożonych i prawnie chronionych, w tym: parków krajobrazowych woj. łódzkiego i wybranych parków narodowych,

-       poznawanie zabytków kultury i historii województwa łódzkiego,

-       poznawanie walorów krajoznawczo – turystycznych regionu,

-       uzasadnianie konieczności ochrony środowiska przyrodniczego w celu zachowania różnorodności biologicznej,

-       rozbudzanie  wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony środowiska naturalnego,

-       kształtowanie świadomości ekologicznej.

W etapie szkolnym konkursu należało rozwiązać zadania testowe, za które mżna było zdobyć 32 punkty. Uczniowie, którzy zdobyli 70 % możliwych do zdobycia punków przeszli do drugiego etapu, który odbędzie się 27 marca w Piotrkowie Tryb.

Lp.

Nazwisko i imię uczestnika

Punkty

Kwalifikacja do etapu rejonowego

1.

Czerwińska Oliwia

Kumidaj Szymon

Kulik Aleksandra

Leśniewski Mateusz

Krak Wiktoria

Pitek Kamil

Kędra Mirella

Zielińska Martyna

Drążczyk  Bartosz

Sozańska Nikola

Strzębska Paulina

Jachimczak Natalia

Tarnowski Norbert

-

Nad przebieiem konkrsu czuwała komisja w składzie: przewodnicząca - Grażyna Lewińska; członkowie - Agnieszka Ziemska; Magdalena Pielużek, Monika Studziżur.

GRATULUJEMY zakwalifikowanym do kolejnego etapu!