Rajd rowerowy „ W poszukiwaniu źródeł Luciąży”

05.06.2019r. w środę uczniowie klas ósmych udali się na rajd rowerowy "W poszukiwaniu źródeł Luciąży".

Rajd w poszukiwaniu źródeł Luciąży był jednym z działań w ramach realizacji programu edukacji ekologicznej "Woda niejedno ma imię" realizowanego w szkole przy wsparciu WFOŚiGW w Łodzi. Uczniowie klas ósmych, pod opieką pań: Grażyny Lewińskiej, Kamili Drążczyk i Magdaleny Pielużek wyruszyli ze Straszowa przez Lubień, Tomawę, Żerochowę do Trzepnicy, gdzie odpoczywali w Ranczu Dunajek. Następnie pojechali nad Zbiornik Cieszanowicki.

Przy słonecznej, wspaniałej pogodzie wszyscy uczestnicy rajdu mieli też  wyśmienite humory. Do samego źródłą Luciąży nie udało się nam dotrzeć, ale po drodze mijaliśmy zbiorniki wodne i rzeki położone na terenie naszej gminy.