XIV rajd ,,NENUFARY” w Brzustowie pod hasłem ,,100 lat niepodległości”

W piątek 8 czerwca i w sobotę 9 czerwca 2018 r. odbył się XIV Rajd Pieszy ,,Nenufary" w Brzustowie gm. Inowłódz. Uczestniczyło w nim 10 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatów – opoczyńskiego, piotrkowskiego i tomaszowskiego. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów z klas Vb i VIIb  wraz z opiekunem p. Rafałem Marciniakiem.

Około godziny 14:00 byliśmy na miejscu, gdzie zapoznaliśmy się ze szkołą oraz zjedliśmy przygotowany obiad. Potem nastąpiło powitanie wszystkich gości przez organizatorów rajdu połączone z konkursem piosenki patriotycznej - ,,Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.

Następnie odbyły się konkursy: wiedzy ekologicznej, historycznej- ,,Ojczyzna to brzmi dumnie” oraz wiedzy o PTSM. Zaraz po konkursach odbył się marsz do Spały, podczas którego poszukiwaliśmy słoneczników. Na miejscu wsiedliśmy do kolejki i podziwialiśmy piękne widoki Spały. Po przejażdżce udaliśmy się do Muzeum Drzewiarza i Leśnika, w którym oglądaliśmy zdjęcia z czasów II wojny światowej