Środa, 2017-12-13
Dalidy, Juliusza

EKOPRACOWNIA

Jesteś tu: » Strona startowa » EKOPRACOWNIA

http://www.wfosigw.lodz.pl/ajax,download,6.html?hash=15723e0b0b781d6ca2c9cabb94a7a940W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła  wzięła udział  w  kolejnej edycji konkursu "Moja wymarzona ekopracownia", zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Otrzymaliśmy dotację w wysokości 29 800,00 zł
(wartość ogólna zadania 41 830,00zł), które wykorzystane zostało na realizację zadania:
"Nasz ekoświat"- utworzenie szkolnej pracowni przyrodniczo-ekologicznej  w Szkole Podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie.

Realizacja projektu została rozpoczęta już w  wakacje, kiedy to zrealizowano prace remontowe.

Sala wyposażona została w nowoczesne meble – szafki, stoliki uczniowskie i krzesła, aparat fotograficzny, mikroskopy, atlasy, mapy, gry dydaktyczne,  zestawy doświadczalne – stacja hydroponiczna, kwiaty doniczkowe (sukulenty, kaktusy, epifity) i wiele innych ciekawych pomocy dydaktycznych.

Pracownia będzie wykorzystywana w ciągu miesiąca  przez ok. 100 godzin lekcyjnych do:
- prowadzenia lekcji przyrody w klasach 4-6 , prowadzenie zajęć wychowania proekologicznego w klasach  I,IIa, IIb, IV, Va, Vb

- zajęcia świetlicowe – bloki tematyczne poświęcone przyrodzie i ekologii z wykorzystaniem tablicy multimedialnej

- zajęć koła przyrodniczo -ekologicznego
- zajęć do dyspozycji wychowawcy
- innych zajęć lekcyjnych

Będzie możliwe:

• stosowanie różnorodnych pomocy dydaktycznych, które w połączeniu z tablicą multimedialną  uatrakcyjnią lekcje, pobudzą uczniów do twórczego myślenia,
•   polepszenie warunków nauczania młodzieży i poprawienie jakości pracy szkoły,
•  umożliwienie uczniom pracy z nowymi programami, filmami edukacyjnymi i wirtualnymi podręcznikami,
•  organizowanie uroczystości, spotkań warsztatowych,  konkursów związanych z tematyką ekologiczną i przyrodniczą dla uczniów.

Mamy nadzieję, że nowa pracownia będzie służyć przez lata uczniom w zdobywaniu wiedzy przyrodniczej i ekologicznej, a nauczycielom ułatwi pracę z młodzieżą.

Przeczytaj także