Środa, 2017-12-13
Dalidy, Juliusza

Pierwszoklasista czytelnikiem na schwał

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Pierwszoklasista czytelnikiem na schwał

Pierwszoklasista czytelnikiem na schwał

7 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników biblioteki szkolenej uczniów klasy I.

Z tej okazji nauczyciel - bibliotekarz mgr Rafał Marciniak wraz z uczniami klasy VIa i VIb przygotowali przedstawienie pod tytułem "Piraci na Książkolandii". Zaproszeni na uroczystość zostali: pani wychowawczyni klasy I mgr Maria Owaczarek oraz rodzice uczniów. Na widowni zasiedli również uczniowie z klasy VIa.

Pierwszoklasiści zostali przeniesieni na tajemniczą wyspę Książkolandię, na której piraci poszukiwali ukrytego skarbu. W znalezionej przez nich skrzyni był prawdziwy skarb - książki, życzenia książek oraz zakładki. Dobra Wróżka sprawdziła czy uczniowie klasy I znają bohaterów bajek, a władca mórz - Neptun - sprawdził, czy znają tekst przysięgi czytelnika. Na zakończenie bibliotekarz pasował każdego ucznia na czytelnika, a Wróżka wręczyła każdemu pamiątkową zakładkę do książki.