Czwartek, 2018-10-18

TURNIEJ ZDROWYCH LUDZI 2017

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » TURNIEJ ZDROWYCH LUDZI 2017

TURNIEJ ZDROWYCH LUDZI 2017

29  września 2017 - z okazji Dnia Chłopca - mężczyźni mali i duzi w naszej szkole odebrali życzenia od swych koleżanek podczas zajęć z wychowawcami.

Następnie, w sali gimnastycznej, jak co roku odbył się TURNIEJ ZDROWYCH LUDZI.

Pani dyrektor - Małgorzata Pokora złożyła wszystkim chłopcom życzenia i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Zabawy poprowadzili: pani Magdalena Kaczorowska i pan Dariusz Pokora. Rozpoczęli od przyrzeczenia:

PRZYRZECZENIE SPORTOWE:

MY, DZECIAKI PRZYRZEKAMY:
• WYKONYWAĆ WSZYSTKIE KONKURENCJE SPORTOWE DO KOŃCA I DOKŁADNIE (PRZYRZEKAMY)
• BAWIĆ SIĘ WSPANIALE, UŚMIECHAĆ SIĘ STALE, TAŃCZYĆ DOSKONALE (PRZYRZEKAMY)
• NIE PŁAKAĆ, GDY PRZEGRAMY (PRZYRZEKAMY)

Drużyny dziewczyny kontra chłopcy z każdej klasy (po 11 osób w rzędzie

1.     PIŁECZKOWY WYŚCIG- małe piłeczki pod brodą, wyścig do pachołka, przekazanie piłeczki następnej osobie.

2.     SZTAFETA PISANA- mazak, karton, pachołek, uczestnicy rysują jeden owoc, biegną i przekazują mazak następnej osobie

3.     MURARZ- dwa zespoły rozciągnięte na długość ramion. Pierwszy uczestnik bierze klocek i podaje go następnemu, ostatnia osoba układa wieżę. Kolejna cegła może być podniesiona dopiero gdy poprzednia została ułożona. Jeśli wieża się rozpadnie trzeba ja naprawić i dopiero budować dalej.

4.     WYŚCIG NA ŁAPKACH/ STÓPKACH- dwa rzędy, pierwsza osoba trzyma dwie łapki/stópki i po nich przesuwa się do mety.

5.      „GĄSIENICA” Każda z grup uczestniczących „przeobraża się” wg gąsienicę. W tym celu wszyscy klękają w jednym rzędzie i obejmują rękami kostki nóg osoby, znajdującej się z przodu. Na umówiony sygnał gąsienica zaczyna się poruszać. Wygrywa ta gąsienica która się później rozpadnie.

6.     "BIEG PO BUTY"- pudło, Pierwszy gracz z drużyny biegnie do pudełka, zdejmuje buty i wkłada je do niego. Następnie biegnie z powrotem. Dotyka ręką kolegi i ten rusza…  Kiedy już cały zespół jest bez butów, gracze po kolei biegną do pudełka, zakładają buty i wracają biegiem. Pierwszy zespół z butami na nogach – wygrywa

7.     HERBATA- pierwsza osoba z rzędu trzyma łyżkę, na sygnał nabiera wodę z dzbanka i podaję następnemu zawodnikowi, ostatni wlewa wodę do szklanki i oddaje łyżkę do przodu. Wygra drużyna, która naleje do szklanki więcej wody. DZBANEK, ŁYZKI,

8.     TANIEC KRASNOLUDEK- KAŻDA KLASA W Kółku Z WYCHOWAWCĄ

9.      Podziękowanie za udział i zdrowa nagroda dla każdego ucznia