Sobota, 2018-02-24
Boguty, Bogusza

EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

Już po raz drugi z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca uczniowie nabywali praktyczne umiejętności  udzielania pierwszej pomocy.

17 października 2017r. odbyły się warsztaty dla uczniów kl. O- VII w ramach których dzieci i młodzież:

- zgłębiły zasady udzielania pierwszej pomocy;

- poznały sposoby zapewnienia bezpieczeństwa  tak własnego jak i ofiary przy udzielaniu pomocy;

- nabyły umiejętności przywracania czynności serca, trenując na fantomach, które szkoła otrzymała wcześniej od Fundacji Jerzego Owsiaka, jak również na manekinie przywiezionym przez jednego z instruktorów prowadzących warsztaty, a byli nimi:

- Robert Szulc – instruktor Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi;

- Patryk Otłowski – policjant i ratownik medyczny Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb.

- strażacy - Tomasz Suszyński i Adrian  Kamiński   - członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozprzy, którym składamy serdeczne podziękowania.

Warsztaty przygotowały panie: Magdalena Pielużek i Agnieszka Ziemska.