Sobota, 2018-02-24

DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA 2017/2018

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA 2017/2018

DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA 2017/2018

Nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Fundację ekologiczną Arka. Tematyką akcji jest problem niskiej emisji.

Celem przedsięwzięcia jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży. Ważnym elementem akcji jest przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez informowanie uczestników o szkodliwości palenia śmieci w piecach domowych.

W ramach akcji Dzień Czystego Powietrza w szkole przeprowadzono zajęcia lekcyjne w ramach dodatkowego przedmiotu wychowanie proekologiczne, badanie czystości powietrza w naszej miejscowości na podstawie skali porostowej w ramach zajęć rozwijających koła przyrodniczego, pogadanki na godzinach z wychowawcą, dekorację na holu szkolnym, udział w programie: ”Czyste powietrze wokół nas” we współpracy z PSSE w Piotrkowie Tryb., wyjścia klas do przyszkolnego parku krajobrazowego oraz ogródka dydaktycznego pod hasłem – 14 listopada Dzień Czystego Powietrza.