Czwartek, 2018-10-18

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Dnia 16 marca 2018r. uczniowie klas VI, VIIa i VIIb uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem. W ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie zaprosiliśmy na spotkanie z najstarszymi uczniami studentkę dietetyki, uczącą się w Warszawie.

Naszym gościem była pani Martyna Dobrowolska - opowiedziała uczniom, jak należy zdrowo się odżywiać. Zaprezentowała ciekawą prezentację "WIEM CO JEM!", omówiła piramidę zdrowego żywienia, opowiedziała co jeść, aby dobrze się uczyć. Potwierdziła, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, które daje nam siłę na pierwsze godziny lekcyjne. Zachęciła uczniów do picia wody, która jako jedyna jest zdrowym napojem.

Spotkanie zorganizowały panie odpowiedzialne za działania SPZ -panie Magdalena Pielużek, Agnieszka Ziemska i Grażyna Lewińska.

DZIĘKUJEMY BARDZO MŁODEJ DIETETYK ZA WARTOŚCIOWE SPOTKANIE.