Poniedziałek, 2018-08-20

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Kolorowy tydzień ekologiczny 2018

Kolorowy tydzień ekologiczny 2018

Dzień żółty

19 kwietnia, podczas uroczystego apelu, odbyło się podsumowanie KOLOROWEGO EKOLOGICZNEGO TYGODNIA w naszej szkole.

Pani Grażyna Lewińska wraz z paniami Magdaleną Pielużek i Agnieszką Ziemską,   przypomniały wszystkim przebieg ekologicznych dni odbywających się w kwietniu w szkole. Podczas kolorowych dni obowiązywał wszystkich określony kolor ubioru – do wytycznych stosowali się wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Uczniowie mieli przywilej: kto kolorowo ubrany – ten nie będzie pytany.

Kolejne kolorowe dni przebiegały następująco:

DZIEŃ SŁOŃCA – KOLOR ŻÓŁTY  (16.04.2018r)
1) Dzień szczerego uśmiechu
2) Podczas długiej przerwy po jednym stanowiska na każdym korytarzu z zadaniami dla chętnych ubranych na żółto – chętni będą losować pytanie bądź zadanie do wykonania przygotowane przez uczniów na zajęciach kreatywnych – w nagrodę żółte posiłki (banany, cytryny…). Uczniowie bawili się bardzo dobrze.

DZIEŃ ZIEMI – KOLOR ZIELONY  (17.04.2018r.)
1) ) Klasowe wycieczki na łono przyrody W stronę natury : park, ogródek dydaktyczny – podziwiamy wiosnę, podglądamy przyrodę, oraz realizacja tematyki ekologicznej podczas wybranych zajęć
2) GMINNE KONKURSY WIEDZY EKOLOGICZNEJ - : XV Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla klas IV – VII oraz XIII Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny „Mały Przyjaciel Przyrody” dla I etapu edukacyjnego.

DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA – KOLOR CZERWONY (18.04.2018r.)
1) PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII – realizacja programu ogólnopolskiego podczas zajęć wychowania proekologicznego, zajęcia w klasach III - VI ,

2) Prezentacja projektu realizowanego przez klasy VII na zajęciach kreatywnych ZDROWE ŻYWIENIE (prezentacja wraz z zabawami i degustacją  dla klas V – VI)

3)  Degustacja zdrowego śniadania przygotowanego przez poszczególne klasy – Zastrzyk witamin każdego dnia.

DZIEŃ ZDROWIA- KOLOR BIAŁY  - (19.03.2018r.)
1) Spotkania poszczególnych klas  z przedstawicielami służby zdrowia: hasło ZDROWIE DLA WSZYSTKICH

• klasy 0a, Ia, Ib, II – stomatolog – p. Ewa Krasoń wraz z p. Katarzyną Wójtowicz-Pechetą
  • klasy III, IV, Va i Vb – pielęgniarka – p. Jagoda Wojtania
  • klasy VI, VIIa i  VIIb – farmaceuta – p. Agnieszka Sobańska-Galuś

2) Dekoracja na korytarzu szkolnym poświęcona tematyce dnia zdrowia

3) Apel przedstawienie „ Włóżmy smog między bajki”

4) podsumowanie tygodnia ekologicznego w szkole, rozstrzygnięcie konkursów międzyklasowych- prezentacja plakatów i pokaz mody w ekologicznych strojach klasowych - wszystkie plakaty zostały nagrodzone gromkimi brawami i wywieszone na korytarzu szkolnym . Stroje ekologiczne zostały ocenione przez komisję w składzie pani dyrektor, pani pielegniarka i pani M. Mucik. Nagrodę w formie jednego, wybranego dnia bez pytania otrzymała klasa IV.

DZIEŃ EKOLOGA – KOLOR NIEBIESKI  (20.04.2018r.)
1) Prace porządkowe w parku przed szkołą oraz przy budowie ogródka dydaktycznego( przy sprzyjającej pogodzie),

Dzień żółty

Dzień czerwony